Darmowa dostawa od 99,00 zł

Aligator DeWALT

( ilość produktów: 10 )

Piły aligator DeWALT to narzędzia tnące służące do Cięcia i przycinania materiałów budowlanych. Narzędzia tej kategorii to produkty mobilne, które pozwalają na sprawne i precyzyjne przycinanie pustaków gazobetonowych, bloczków silikatowych i elementów konstrukcyjnych z porothermu bezpośrednio na miejscu budowy. Za zasilanie pilarki typu aligator odpowiadają akumulatory (18 oraz 54V) lub stałe źródło prądu po przewodzie elektrycznym. Cechą charakterystyczną tych pił jest sposób pracy brzeszczotów - dwa brzeszczoty pracujące w przeciwnym kierunku - zapewniające wysoką wydajność cięcia, dużą stabilność i efektywność.

Zastosowanie pilarki Aligator DeWALT

W porównaniu do pilarek tarczowych - pilarki aligator DeWALT, dzięki wykorzystywaniu długich brzeszczotów - zapewniają znacznie większą głębokość cięcia, co pozwala na cięcie elementów konstrukcyjnych o znacznie większej szerokości.

Piła szablaste DeWALT Alligator mogą być skutecznie wykorzystywane nie tylko w zastosowaniu profesjonalnym - narzędzie nadaje się również  do wykorzystania przez osoby indywidualne do remontów czy prac majsterkowiczów przy obróbce bloczków z gazobetonu, cegieł, wełny mineralnej oraz innych elementów konstrukcyjnych. Narzędzie to przy korzystaniu z odpowiedniego brzeszczotu nada się świetnie również do przecinania drewna konstrukcyjnego, desek, paneli podłogowych drewnianych oraz profili stalowych.

 

Aligator DeWALT na co zwrócić uwagę

Podczas wyboru przecinarki typu aligator warto zwrócić uwagę na najważniejszy parametr - moc znamionowa. To ona, moc informuje nas jakie możliwości (przy doborze odpowiednich ostrzy) posiada narzędzie, czy pozwoli na szybkie cięcie największych i najtwardszych elementów konstrukcyjnych. Wśród pilarek aligator DeWALT znajdziemy modele oferujące mo w zakresie od 1500 do ponad 2000 W.

Celując w przecinanie szerokich obiektów warto zwrócić na długość prowadnicy, ta w zależności od modelu produktu rożni się. To ona określa z jak szerokim materiałem możemy pracować.

Kolejnym parametrem który ma duże znaczenie jest długość skoku brzeszczotu oraz częstotliwość. Długość skoku oraz częstotliwość (w raz z mocą urządzenia) definiują to jak szybko dany model poradzi sobie z obrabianym materiałem. Wartości podstawowe pił szablastych - Aligatorów to okolice 40 mm długości skoku i często płynnie regulowana częstotliwość do 3000 skoków na minutę.

 

Aligator DeWALT

 

Brzeszczoty pilarek Aligator DeWALT

Samo narzędzie do przecinania jest bezużyteczne bez niezbędnego osprzętu tnącego. Dobór ostrza, brzeszczotu czy piły jest równie kluczowym elementem każdej przecinarki, co narzędzie które będzie z niego korzystać. Warto więc mieć na uwadze docelowe zastosowanie poszczególnych akcesoriów i kompatybilności narzędzia. W przypadku pilarek szablastych - aligatorów DeWALT mamy do dyspozycji brzeszczoty z zębami HSS lub TCT. 

Zasilanie pilarek Aligator

Pilarki Aligator w zależności od modelu posiadają różne źródła zasilania - dostępne są modele zasilane sieciowo oraz narzędzia mobilne, wykorzystujące akumulatory.

 

pixel