Darmowa dostawa od 399,00 zł

elektronarzędzie powoduje zwarcie - naprawa Makita TW1000

2018-03-29
elektronarzędzie powoduje zwarcie - naprawa Makita TW1000Serwis Domitech Bydgoszcz naprawia klucz udarowy Makita TW1000. 


 Diagnoza problemu

    W naszym serwisie gościliśmy ostatnio sporych rozmiarów klucz udarowy Makita TW1000. Cechuje go wydajność i wysoki moment obrotowy. Użytkownik tego modelu bardzo sobie go chwali, jednak musiał przerwać swoje prace ze względu na usterkę narzędzia. Okazuje się, że po podłączeniu wtyczki do gniazdka, następuje zwarcie. Pierwszym podejrzeniem jest po prostu zły przewód. Ten, który był zamontowany podczas odbioru przez nas elektronarzędzia, na pewno nie był oryginalny.


Naprawa

    Zaczęliśmy od rozebrania części obudowy i wymiany przewodu na nowy, niestety po próbie podłączenia urządzenia na nowym przewodzie, sytuacja wyglądała podobnie - następowało zwarcie. 
   Zajrzeliśmy do szczotek, które okazały się być nowe, ( zostały wcześniej wymienione, jednak przez to, że narzędzie nie działało, one również nie miały szansy się zużyć. )
    Po przyjrzeniu się dobrze wnętrzu klucza, zauważyliśmy przepalone uzwojenie, co wskazywało na to, że zwarcie szło do stojana i dlatego urządzenie nie działało. 
   Bez dwóch zdań do wymiany nadawał się stojan. Po tym zabiegu urządzenie nie będzie powodowało zwarcia. 


Podsumowanie


    Na koniec warto dodać, że wirnik miał tu dużo szczęścia. Został okopcony, ale nie na tyle, żeby kwalifikował się do wymiany. Dzięki temu koszt naprawy narzędzia nie był wysoki. Po wymianie stojana i przewodów, klucz udarowy trafił do użytkownika, który nadal może cieszyć się sprawną pracą tak dobrego narzędzia. 
 


   
  
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixel