Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka kątowa

( ilość produktów: 662 )

Szlifierka kątowa to elektronarzędzie służące w głównej mierze do cięcia i szlifowania metalu, a także innych twardych materiałów. Są bardzo często stosowane do przecinania prętów zbrojeniowych, zgrubnego szlifowania oraz cięcia ceramicznych i betonowych elementów. Kątówki z powodzeniem są używane do przecinania metalowych konstrukcji ale także szlifowania zardzewiałych powierzchni. Należy jednak podkreślić, że każda z tych czynności wymaga odpowiedniej tarczy bądź końcówki roboczej. 

Szlifierka kątowa - co to?

Szlifierka kątowa to elektronarzędzie, które wykorzystuje obracanie tarczy wokół osi prostopadłej do korpusu urządzenia. Jest to wszechstronne narzędzie stosowane głównie do szlifowania, przecinania i polerowania różnych materiałów, takich jak metal czy kamień. Szlifierki kątowe wykorzystują różne rodzaje tarcz, w tym tarcze szlifierskie, tnące lub tarniki, w zależności od potrzeb i rodzaju pracy.

Kątówka to uniwersalne narzędzie, które z powodzeniem znajdzie wiele zastosowań w różnych branżach. Jest niezbędna w motoryzacji, budowlance, stolarce, mechanice ale także ratownictwie drogowym do np. rozcinania blachy samochodu po wypadku. Można ją wykorzystać w wielu pracach, nie tylko profesjonalnych ale także domowych. To narzędzie, które z powodzeniem znajdzie zastosowanie w przydomowym warsztacie będzie także idealnym prezentem dla każdego majsterkowicza. Kątówka służy do szlifowania, polerowania, przecinania, ścierania.

 szlifierka-katowa-z-regulacja

 

Szlifierka kątowa - sieciowa, akumulatorowa i pneumatyczna

Szlifierki kątowe mogą być zasilane na różne sposoby, zależnie od modelu i przeznaczenia. Szlifierki kątowe występują w formie zasilania sieciowego, bezprzewodowe z wymiennymi akumulatorami oraz pneumatyczne- pracujące z wykorzystaniem sprężonego powietrza.

Rodzaje zasilania

  • Szlifierki kątowe zasilane sieciowo (przewodowo) to szlifierki podłączane do gniazdka elektrycznego. Narzędzia te są idealne dla osób, które wykonują prace w miejscach, gdzie mają dostęp do stałego źródła zasilania (warsztat, zakład przemysłowy). Szlifierki kątowe sieciowe zapewniają bardzo dużą moc i nie wymagają przerw na ładowanie akumulatora,  jednakże mogą być mniej przenośne i ograniczone długością przewodu zasilającego.
  • Szlifierki kątowe zasilane akumulatorowo to narzędzia bezprzewodowe pracujące najczęściej na akumulatorach litowo-jonowych o napięciu 18V lub większym. Szlifierki kątowe akumulatorowe to najbardziej przenośne i elastyczne pośród kątówek, co czyni je idealnymi dla osób pracujących w różnych miejscach, gdzie może nie być dostępu do zasilania sieciowego. W zależności od marki i serii - akumulatory szlifierek kątowych można ładować i wymieniać pomiędzy innymi urządzeniami tej samej serii, co umożliwia ciągłą pracę. Szlifierki kątowe zasilane bezprzewodowo akumulatorem są popularne w branżach budowlanych, remontowej oraz wśród majsterkowiczów.
  • Szlifierki kątowe zasilane pneumatycznie to narzędzia wymagają do działania podłączenia do kompresora/sprężarki. Szlifierki kątowe pneumatyczne, wykorzystujące sprężone powietrz są głównie wykorzystywane w profesjonalnych zastosowaniach w zakładach przemysłowych lub warsztatach samochodowych. Narzędzia te są bardzo lekkie, trwałe i mogą zapewnić wysoką moc, ale podobnie do narzędzi sieciowych - ograniczone są kablem (do sprężarki).

Wybór źródła zasilania szlifierki kątowej zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Przewodowe szlifierki kątowe są polecane dla profesjonalnych użytkowników pracujących w warsztatach, podczas gdy szlifierki akumulatorowe są bardziej uniwersalne i mogą być polecane dla zarówno profesjonalistów, jak i hobbystów. Szlifierki pneumatyczne są zwykle stosowane w profesjonalnych zakładach, które mają dostęp do sprężonego powietrza.

 

szlifierka kątowa

 

Szlifierka kątowa - jak wybrać?

Szlifierka szlifierce nie równa. Dotyczy to również ściślej określonej grupie produktów jakimi są szlifierki kątowe, które mogą różnić się parametrami, wielkością, funkcjami. Najważniejszym parametrem podczas wyboru szlifierki kątowej jest moc. Im wyższa moc tym urządzenie jest bardziej wytrzymałe. W szlifierkach jednoręcznych moc oscyluje w przedziale 600-1000W, w dwuręcznych jest to już 1800 - 2500W. Mówiąc dwuręczne mamy na myśli szlifierkę, do której zamocowany jest dodatkowy uchwyt. Te pierwsze z są bardzo dobrym rozwiązaniem do prac przydomowych, te drugie zaś przeznaczone są do bardziej profesjonalnych zadań. Duża moc urządzenia to nie tylko większy pobór prądu ale także dłuższy czas pracy pod większym obciążeniem. Bardzo ważna jest regulacja prędkości obrotów, ma ona duże znaczenie, ponieważ wybierając mniejsze obroty jesteśmy w stanie wykonywać bardziej precyzyjne prace. Wolniejsza prędkość pozwoli nam także lepiej kontrolować ile materiału już zeszlifowaliśmy lub jak głęboko jest tarcza. Druga stroną medalu jest to, ze wolniejsze obroty = wolniejsze tempo pracy. Gdy zależy nam na szybkim szlifowaniu warto wybrać urządzenie o wysokiej licznie obrotów. Szlifierka kątowa z reguły posiada do 11 tys. obrotów na minutę Podczas wyboru kątówki ważna jest także wygoda i łatwość obsługi. Dlatego nie bez znaczenia jest sposób montowania tarczy.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana przy użyciu jednego klucza lub bezkluczowy system SDS (wtedy do wymiany tarczy nie potrzebujemy żadnych narzędzi). Istotny jest także sposób zasilania. Mamy do wyboru kątówki zasilane akumulatorowo lub sieciowo - potrzebujące stałego napięcia 230V. Zaletami pracy "na baterii" są mobilność, brak ograniczenia długością kabla itp. Jednak używanie narzędzi akumulatorowych wymaga sporej dyscypliny - zawsze po skończonej pracy musimy pamiętać o tym aby podłączyć baterie do ładowarki.

 

szlifierka kątowa

 

Średnice tarcz w szlifierkach kątowych

Zastanawiając się jaką szlifierkę kątową kupić należy zwrócić uwagę na tarcze, które są do niej kompatybilne. Nie ma co ukrywać, to one wpływają na szybkość i jakość pracy. Rozmiary tarcz do szlifierek kątowych znajdują się w przedziale między 115-230 mm. Najczęściej wybieraną jest średnica 125 mm. Do szlifierek jednoręcznych przeznaczone są tarcze w rozmiarach 115-150 mm. Do dwuręcznych raczej 180 a nawet 230 mm.

Odpowiednio dopasowana tarcza gwarantuje bezpieczeństwo, źle dobrany rozmiar tarczy spowoduje jej pęknięcie. Modele, które są polecane do użytku domowego i mniej wymagających prac najczęściej wykorzystują tarcze o średnicy 115 mm, a do bardziej zaawansowanych 180, 230 mm. Warto zwrócić również uwagę na grubość tarczy. Te oscylujące w przedziale od 1 do 3 mm przeznaczone są do cięcia, zaś tarcze o grubości ok 5 mm lepiej sprawdzą się do szlifowania.

Najbardziej popularne średnice szlifierek kątowych

Szlifierki kątowe występują w różnych średnicach tarczy szlifierskiej, które wpływają na ich zastosowanie. Wśród najbardziej popularnych średnic wymienić można 115, 125, 150, 180, oraz 230 mm.

  • Średnica 115 mm lub mniejsza - to popularne wśród użytkowników domowych i majsterkowiczów szlifierki kątowe. Są one stosowane do prac precyzyjnych, takich jak szlifowanie i polerowanie małych powierzchni, usuwanie farby, a także do cięcia cienkich materiałów, takich jak płytki ceramiczne czy metalowe rurki. Są również bardziej zwrotne i lekkie, co ułatwia manewrowanie nimi w trudno dostępnych miejscach.
  • Średnica 125 mm to najbardziej popularne szlifierki kątowe, wszechstronne i popularne zarówno wśród majsterkowiczów, jak i profesjonych użytkowników. Narzędzia te mogą być skutecznie stosowane do różnych zadań, takich jak szlifowanie spoin, polerowanie, usuwanie farby, cięcie metalu, drewna, kamienia i innych materiałów. Są to uniwersalne narzędzia, które dobrze sprawdzają się w różnych aplikacjach.
  • Średnica 180-230 mm to duże szlifierki kątowe z większymi tarczami o średnicy do 230 mm. Są one stosowane głównie w profesjonalnych zastosowaniach budowlanych i przemysłowych.

 

szlifierki kątowe

 

Do jakich prac przyda się kątówka?

Z racji swojej wielozadaniowości szlifierka kątowa przyda się zawsze i wszędzie. Jest niezbędna do cięcia betonu, metalu, ceramiki. Dzięki odpowiedniej tarczy możemy nią wygładzać, szlifować np. kostki brukowe, przecinać pręty zbrojeniowe, ścierać rdzę ze stali lub nawet szlifować drewno (gdy zamiast tarczy założymy tarnik). Jest to tak uniwersalne narzędzie, że z powodzeniem pełni funkcję pilarki, polerki, frezarki itp. 

Zastosowanie szlifierki kątowej:

  • obróbka i cięcie kamienia, metalu, betonu
  • szlifowania - wyrównywania różnego typu powierzchni,
  • usuwanie korozji z metalu (rdzy)
  • gratowanie metalu

 

Jakie funkcje powinien posiadać profesjonalny diax?

Wśród funkcji szlifierek kątowych znajdziemy takie opcje jak wspomniana wcześniej regulacja obrotów, funkcja łagodnego rozruchu czy zabezpieczenie tarczy. Ostatnia cecha znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo, ponieważ to właśnie ona chroni użytkownika przed wszelkimi odpryskami, które mogą go zranić go podczas pracy. Dobrze gdy szlifierka posiada system tłumiący wibracje - pozwala to ograniczyć drgania a dzięki temu zwiększa komfort pracy. Funkcja łagodnego rozruchu to nic innego jak to, że uruchamianiu narzędzia nie towarzyszą szarpnięcia i nieprzyjemne drgania.

Przydatne funkcje szlifierki kątowej:

  • Regulacja obrotów / prędkości obrotowej
  • Wolny start / łagodny rozruch / miękki start
  • Anty-restart
  • Ochrona przed odrzutem
  • Automatyczna regulacja prędkości
  • Dodatkowa ochrona przed wibracjami

 

Szlifierka kątowa - polecane modele

Różnorodność i wszechstronność tego urządzenia sprawia, że z powodzeniem może ono być używane w każdym warsztacie zastępując kilka innych. Do pracy w warsztacie przydatne okażą się takie końcówki robocze jak  szczotka do usuwania rdzy, tarcza elastyczna do szlifowania obszernych powierzchni, tarcza diamentowa do przecinania, tarcze do metalu czy frezy do precyzyjnego szlifowania małych elementów. Wybierając asortyment dodatkowy zwróćmy uwagę aby był przystosowany do pracy na wysokich obrotach.

Polecane modele szlifierek kątowych:

  • Szlifierka kątowa Makita GA5030R - lekka, podstawowa szlifierka kątowa Makita, do tarcz 125 mm z funkcją "anty-restart", bez regulacji prędkości obrotowej, o mocy 720 W.
  • Szlifierka kątowa Makita DGA504ZJ - bezprzewodowa szlifierka kątowa akumulatorowa do tarcz 125 mm, z funkcją "anty-restart", bez regulacji prędkości obrotowej, z wydajnym silnikiem BLDC, z automatyczną kontrolą prędkości obrotowej dostosowującą się do twardości obrabianego materiału.
  • Szlifierka kątowa Hikoki G18DBBVL - profesjonalna szlifierka kątowa Hikoki o średnicy 125 mm z silnikiem bezszczotkowym do obróbki stali, wyposażona w funkcję płynnego startu, anty-restart oraz automatycznej regulacji prędkości obrotowej, która pozwala na oszczędność energii i redukcję hałasu podczas pracy.
  • Szlifierka kątowa Bosch GWS 14-125 S - wydajna, profesjonalna szlifierka kątowa Bosch o mocy 1400 W, z zasilaniem sieciowym. Szlifierka posiada funkcje kickback control (ochrona przed odrzutem), funkcja chroniąca przed restartem po przywróceniu zasilania, miękki start oraz regulację prędkości obrotowej.
  • Szlifierka kątowa Bosch GWS 9-125 S - lekka i poręczna, bardzo popularna szlifierka kątowa sieciowa marki Bosch, o mocy 900 W z regulacją obrotów, miękkim startem i ochroną przed restartem.
  • Szlifierka kątowa DeWALT DCG409VST1 - wydajna szlifierka kątowa Dewalt z serii FlexVolt Advantage, która jako pierwsza akumulatorowa szlifierka Dewalt - oferuje regulację prędkości obrotowej. Model ten posiada również ochronę przed restartem, przed odrzutem oraz zablokowaniem tarczy (sprzęgło). Szlifierka jest również wyposażona w wydajny silnik bezszczotkowy, który w połączeniu z akumulatorami FlexVolt - pozwala na zwiększenie mocy wyjściowej nawet o 50%.
  • Szlifierka kątowa DeWALT DCS438E2T  - mini szlifierka kątowa marki Dewalt z tarczą 76 mm do precyzyjnych prac, pracująca na zasilani 18V z bezszczotkowym silnikiem. Narzędzie nadaje się do pracy z metalem, glazurą, płytkami, blachą i rurami.
  • Szlifierka kątowa Metabo WE 26-230 MVT - to duża szlifierka kątowa Metabo z tarczą 230 mm i mocy 2600 W. Szlifierka posiada funkcje łagodnego rozruchu, zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem oraz wydajny silnik Metabo Marathon z opatentowanym zabezpieczeniem przeciwpyłowym i uchwyt VibraTech, który doskonale tłumi drgania. Narzędzie to przeznaczone jest do profesjonalnych zastosowań do cięcia stali oraz kamienia (przy stosowaniu odpowiedniej osłony tarczy).
  • Szlifierka kątowa Fein CG 13-125 V - wydajna szlifierka kątowa FEIN do profesjonalnych zastosowań. Wyposażona w wytrzymały silnik do codziennego zastosowania, funkcję bezpośredniego chłodzenia silnika, zabezpieczenie przed przeciążeniem. Szlifierka oferuje zmienną prędkość obrotową, posiada kontrolę odrzutu, funkcję łagodnego rozruch i uchwyt antywibracyjny.
  • Szlifierka kątowa AGC 18-125 EB - trwała szlifierka kątowa Festool, ze szczelnie obudowanym silnikiem bezszczotkowym EC-TEC. Szlifierka posiada regulację obrotów, przystosowana do cięcia najtwardszych materiałów (metal, kamień, beton) oraz do lekkich prac szlifierskich (np. gratowanie metalu).

 

szlifierka katowa

 

Dlaczego warto postawić na markową szlifierkę kątową?

Warto postawić na markową szlifierkę kątową ze względu na szereg korzyści, które zazwyczaj idą w parze z renomą i jakością znanych producentów. Po pierwsze, markowe szlifierki kątowe charakteryzują się zazwyczaj wyższą jakością wykonania oraz trwałością. Solidna konstrukcja oraz starannie dobrana jakość komponentów sprawiają, że szlifierki markowych firm są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i zapewniają długotrwałą i niezawodną pracę nawet w trudnych warunkach. Po drugie, markowe szlifierki kątowe oferują zazwyczaj więcej zaawansowanych funkcji oraz dodatkowych akcesoriów, co zwiększa ich wszechstronność i użyteczność w różnych zastosowaniach. Ponadto, producenci renomowani zazwyczaj inwestują w badania i rozwój, co przekłada się na innowacyjne rozwiązania technologiczne, poprawę wydajności oraz oszczędność energii. Po trzecie, zakup markowej szlifierki kątowej często idzie w parze z lepszym wsparciem posprzedażowym, takim jak dłuższa gwarancja oraz łatwiejszy dostęp do serwisu i części zamiennych. W rezultacie, wybór markowej szlifierki kątowej może przynieść użytkownikowi większą satysfakcję z zakupu, dając pewność, że dokonuje się inwestycji w wysokiej jakości produkt, który będzie służył przez wiele lat bezproblemowej pracy.

 

Szlifierka kątowa w Domitech

W ofercie z narzędziami online oraz punktu stacjonarnego sklepu Domitech - oferujemy szeroki wybór szlifierek katowych takich marek jak AEG, Black & Decker, Bosch, DeWALT, Dedra, Fein, Festool, Graphite, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Stanley oraz Stanley Fatmax. Wszystkie spośród oferowanych  naszym sklepie szlifierek kątowych to oryginalne produkty pochodzące z regionalnej dystrybucji, które podlegają gwarancji deklarowanej przez producenta. Dodatkowo, wybierając szlifierkę kątową w naszym sklepie online z narzędziami - masz możliwość wyboru odpowiedniej dla Ciebie formy dostawy oraz płatności. Kupując szlifierkę kątową online możesz wybrać przedpłatę, zamówić narzędzie za pobraniem lub zapłacić podczas odbioru osobistego w naszym sklepie stacjonarnym. Jeżeli nie możesz znaleźć w naszej ofercie interesującego Cię produktu - zadzwoń lub napisz do nas, a na pewno znajdziemy szlifierkę kątową, którą spełni Twoje oczekiwania.

Szlifierka kątowa - Gwarancja

Wybierając szlifierkę kątową - warto postawić na oryginalne narzędzie od oficjalnego dystrybutora, co zapewnia nam pewność, że dany model podlega gwarancji producenta. Jak wszystkie inne narzędzia i elektronarzędzia dostępne w naszej ofercie sklepu stacjonarnego i sklepu z narzędziami online, na Domitech.pl - to tylko i wyłącznie oryginalne produkty, które podlegają pełnej, deklarowanej przez producenta gwarancji.

Chcąc kupić szlifierkę kątową do okazjonalnych, domowych prac przy remoncie lub do zastosowań profesjonalnych na placu budowy - wybierz sklep Domitech i nie martw się gwarancją.

Szlifierka kątowa - Serwis

Szlifierka kątowa jak wiele innych narzędzi tnących i szlifierskich - to narzędzia narażone na duże przeciążenia, od których oczekujemy niezawodności i dużej sprawności. Niestety, jak wszystkie narzędzia oraz elektronarzędzia - z czasem mogą ulegać awariom oraz zużywać się z czasem eksploatacji, co wymaga działań serwisowych, takich jak czyszczenie czy wymiana pojedynczych komponentów aby przywrócić dawna sprawność.

Domitech prócz oferowania najlepszych narzędzi i elektronarzędzi, w tym szlifierek kątowych największych producentów - to także profesjonalny serwis naprawczy składający się z doświadczonych specjalistów

 

 

Szlifierka kątowa - FAQ / najczęściej zadawane pytania

Do czego służy szlifierka kątowa?

Szlifierka kątowa to podstawowe narzędzie do cięcia i szlifowania tarczami, głównie materiałów żelaznych. Szlifierką kątową można ciąć elementy stalowe oraz szlifować powierzchni spawów.

Jakie średnice tarcz może obsługiwać szlifierka kątowa?

Najczęściej spotykane na rynku narzędzia z tej kategorii obsługują tarcze o średnicach 115 mm, 125 mm, 150 mm, 180 mm oraz 230 mm.

Do czego przydaje się regulacja obrotów w szlifierce kątowej?

Regulacja prędkości obrotowej w szlifierce kątowej pozwala na zwiększenie zakresu funkcjonalności urządzenia. Nie wszystkie akcesoria możliwe do korzystania z kątówką są odpowiednie dla szlifierki kątowej ze stałą prędkością. Niektóre czynności jak szlifowanie szczotkami, lamelkami czy tworzenie otworów w gresie i szlifowanie drewna - wymagają innej prędkości niż jedyna - maksymalna prędkość robocza narzędzia.

Jakiej grubości tarcza do szlifowania?

Do szlifowania szlifierką kątową zalecane jest używanie wyłącznie tarcz do tego przeznaczonych - najczęściej są to grubsze niż 3 mm tarcze, przeznaczone do obróbki konkretnych materiałów.

pixel