Darmowa dostawa od 399,00 zł

Cięcie płyt gk - Czym ciąć płyty gk?

2023-05-30
Cięcie płyt gk - Czym ciąć płyty gk?

czym ciąć płyty gk

Cięcie płyt GK i formowanie ich to kluczowy etap przy tworzeniu suchej zabudowy ścian oraz sufitów z płyt gipsowo-kartonowych. Sprawdź czym skutecznie i dokładnie ciąć płyty GK by nadać im odpowiedni kształt. Sprawdź profesjonalne narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia, które skutecznie poprawią komfort i jakość pracy odczas cięcia płyt gk.

 

Jak skutecznie ciąć i formować płyty kartonowo-gipsowe

Cięcie i formowanie płyt kartonowo-gipsowych to kluczowy etap przy tworzeniu zabudowy ścian, sufitów i innych elementów wnętrza czy konstrukcji. Istotne jest aby dostosować kształt płyt - ich długość, szerokość oraz wcięcia (na przykład pod otwory pod gniazdka elektryczne), w taki sposób aby idealnie spasowały się ze sobą i odpowiednio spełniały swoją rolę. W ofercie naszego sklepu znajdziemy produkty, które można zastosować do cięcia płyt GK, takie jak narzędzia ręczne czy elektronarzędzia.

 

Narzędzia do cięcia płyt GK - wybór odpowiednich narzędzi

Wśród narzędzi do suchej zabudowy (zabudowy kartonowo-gipsowej) znajdziemy wiele różnych elektronarzędzi. Także w kwestii cięcia płyt i wycinania otworów rozróżnimy dwa najbardziej popularne typy produktów - frezarki do płyt GK oraz specjalnie przystosowane wycinarki, przypominające do złudzenia typowe wyrzynarki.

 

Frezarki do płyt GK

Frezarki do GK to specyficzne narzędzia do konkretnych zastosowań. Ich nazwa wywodzi się ze specyfikacji pracy narzędzia tnącego - frezu przypominającego zwykłe wiertło, które pracuje z dużą prędkością.

Frezarki do płyt GK to małe, lekkie i bardzo precyzyjne, bezprzewodowe narzędzia zasilane akumulatorami, które służą do wycinania w płytach kartonowo-gipsowych otworów. W zależności od marki i linii produktowej producenta znajdziemy narzędzia zasilane akumulatorami 12V oraz 18V. W zależności od modelu - możemy znaleźć narzędzia wyposażone o dodatkowe funkcje, zapewniające między innymi oświetlenie miejsca pracy, osłona z króćcem do odsysania pyłu czy blokada głębokości frezowania.

Akumulatorowe frezarki do GK służą zazwyczaj do profesjonalnych zastosowań podczas wycinania otworów w płytach, między innymi pod gniazdka elektryczne czy otwory pod oświetlenie sufitowe.

 

Wycinarki do płyt GK

Wycinarki do płyt GK podobnie jak frezarki to narzędzia zasilane akumulatorami litowo-jonowym. Urządzenia te podobnie jak frezarki - przeznaczone są do szybkiego i dokładnego wycinania otworów w płytach kartonowo-gipsowych. Różnicą widoczną od razu są podstawy - które zabezpieczają powierzchnię płyt przed zarysowaniem i zniszczeniem.

W zależności od modelu - narzędzia te umożliwiają zastosowanie urządzenia odsysającego do bezpyłowej pracy.

Wycinarki do płyt GK idealnie spiszą się podczas wycinania większych otworów czy samego przycinania/skracania płyt.

 

cięcie płyt gk

 

Narzędzia ręczne do cięcia płyt GK

Prócz specjalnych elektronarzędzi znajdziemy również wiele ręcznych pił przeznaczonych do lub umożliwiających skuteczne cięcie płyt kartonowo gipsowych. Narzędzia ręczne spiszą się lepiej przy mniej wymagających pracach i krótszych cięciach, ze względu na znacznie mniejszą masę kosztem wolniejszego cięcia gk.

 

Cięcie płyt gk - dedykowane narzędzia

Większość prac przy stawianiu suchej zabudowy z płyt nie wymaga specjalistycznych narzędzi - większość czynności można zrobić ręcznie korzystając ze starych narzędzi czy jednorazowych sprzętów z marketu budowlanego. Sprawy te wyglądają natomiast inaczej, gdy cięcie płyt gk należy do częstej i powtarzalnej czynności, na przykład wykonując ją w formie świadczonych usług. W takim przypadku optymalizacja czasu pracy i podniesienie jakości prac wymaga dobrania odpowiednich i wydajnych narzędzi.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel