Darmowa dostawa od 399,00 zł

Narzędzia ręczne

( ilość produktów: 2380 )

Narzędzia ręczne to narzędzia wykorzystywane na co dzień przy niemalże każdej czynności. Każdy przedmiot, który nie jest zasilany elektrycznie może zostać skategoryzowany jako narzędzie ręczne. Narzędzia ręczne pomocne są w życiu codziennym każdego człowieka od samego początku biegu historii. Umożliwiają one bowiem wykonanie czynności, które bez nich byłyby niemożliwe do wykonania lub w znacznym stopniu przyspieszają wykonanie danego procesu. Do podstawowych narzędzi ręcznych zalicza się narzędzia takie jak: wkrętak, młotek, dłuto do drewna, klucz płaski, piła do drewna, brzeszczot do metalu, nożyce i wiele innych.

narzędzia ręczne

Rodzaje narzędzi ręcznych

Gdybyśmy mieli wyróżnić każdą z poszczególnych kategorii narzędzi ręcznych istniejących na świecie byłoby to na prawdę trudne. Najlepszym sposobem na skategoryzowanie narzędzi ręcznych byłoby podzielenie ich na branże, które wykorzystują dany typ narzędzia. Oczywiście nie jest prawdą, że jedno narzędzie posiada tylko jedno zastosowanie, bądź jedno zastosowanie w danej branży. Przykładowo młotek może posłużyć zarówno osobie zajmującej się wykończeniem wnętrz, ale sprawdzi się także w rękach stolarza czy ślusarza. W Domitech.pl posiadamy ofertę blisko 1500 narzędzi ręcznych, wśród których każdy klient powinien znaleźć te odpowiadające jego oczekiwaniom.

Jakie narzędzia ręczne?

W zależności od przeznaczenia danego narzędzia ręcznego będzie przypisana do niego dana branża. Każda z branży posiada charakterystyczne czynności, które muszą zostać wykonane w ramach wykonywanego zawodu. Nie jest odkryciem, że stolarz będzie korzystał z ręcznych przecinarek do glazury, a glazurnik nie będzie korzystał z nożyc do cięcia blachy.

Jakie narzędzia ręczne dla stolarza?

Podstawowymi narzędziami ręcznymi jakimi stolarz powinien się zainteresować oraz dobrze operować są: dłuto, młotek, hebel lub strug, ścisk stolarski, ścisk sprężynowy, tarnik bądź tarniki do drewna, kątownik stolarski. Ponadto stolarz może wspomagać się narzędziami takimi jak przyrżnia i wszelakiej maści prowadnice do otworów do szafek etc. W zawodzie stolarza przydatne są również elektronarzędzia takie jak wyrzynarka, ukośnica czy pilarka ręczna. Pojęcie stolarza jest na prawdę szerokie, ponieważ stolarz może zajmować się np. tylko i wyłącznie tworzeniem kuchni na wymiar, inny będzie zajmował się tylko projektami z litego drewna, a jeszcze inny będzie łączył pracę stolarza z pracami ślusarskimi i będzie wytwarzał meble w stylu LOFT.

Jakie narzędzia ręczne dla ślusarza?

Zadaniem ślusarza jest praca w materiałach żelaznych. Podstawowymi narzędziami w ślusarstwie są; młotek, gratownik, pilnik do metalu, piła do metalu lub brzeszczot do metalu, szczypce określane także jako kombinerki, rysik traserski, punktak, klucz płaski, klucz nasadowy, gwintownik, nitownica, nity, nitownica do nitonakrętek. Elektronarzędzia dla ślusarza to temat równie szeroki jak narzędzia ręczne. Niezwykle pomocne są elektronarzędzia typu: szlifierka kątowa - jako jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia, szlifierka oscylacyjna czy szlifierki proste.

Jakie narzędzia ręczne dla glazurnika?

Glazurnik jest osobom wykańczającą wnętrza. Do ich wykończenia potrzeba mnogości narzędzi ręcznych. W zależności od zaawansowania zlecenia będzie ono podzielone na kilka części. Najpierw skucie aktualnej glazury, następnie przygotowanie podłoża, w kolejnych krokach przygotowanie glazury, przyklejenie jej do ścian bądź podłogi. Na samym końcu zostaje do wykonania proces fugowania. Narzędzia niezbędne w zawodzie glazurnika to: klasyczny młotek, przecinak, szpachelka, wiadro, przecinarka ręczna do glazury, grzebienie glazurnicze, poziomice, krzyżyki do płytek, klipsy do poziomowania płytek, wiadro do fugowania, gąbka do fugowania, guma do fugowania. Wspomagającym pracę glazurnika narzędziem są: nakolanniki budowlane, dzięki którym jego kolana zostaną w znacznym stopniu odciążone. Kolejnym narzędziem wspomagającym jest ergonomiczne siodełko glazurnicze, które w znacznym stopniu odciąża plecy glazurnika. Takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie chorób zawodowych.

Jakie narzędzia ręczne dla cieśli?

Cieśla odpowiedzialny jest za stworzenie konstrukcji szkieletowej dachu. Niemal każdy dach domu jednorodzinnego wykonany jest z drewna. Narzędzia dla cieśli będą wiązać się głównie z obróbką drewna. Do podstawowych narzędzi ręcznych dla cieśli można zaliczyć: ręczna piła do drewna, dłuto, młotek, hebel, tarnik, przyrżnia, pas narzędziowy, który wspomaga prace na wysokościach, gwoździe i kołki jako elementy łączeniowe, łom, ścisk stolarski, kątownik stolarski, szczypce, niekiedy potrzebna jest klasyczna siekiera. Niejednokrotnie jest tak, że narzędzia ręczne nie są wykorzystywane tak często jak elektronarzędzia. Mają one wiele funkcji i pomagają w wykonaniu ciężkiej pracy. Elektronarzędzia dla stolarza to m.in hebel elektryczny, piła ukosowa, określana potocznie jako ukośnica, wiertarko-wkrętarka, a także szlifierka oscylacyjna bądź grubościówka.

Jakie narzędzia ręczne dla hydraulika?

Hydraulik w większości przypadków pracuje w pomieszczeniach, wykonując zlecenia klienckie. Do jego głównych zadań należy rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu, mieszkaniu, czyli mówiąc krótko przedsięwzięciu. W zależności od materiału z jakiego wykonane są rury będą również różniły się narzędzia ręczne, a także ich możliwości zastosowania. Podstawowymi narzędziami ręcznymi dla hydraulika są: szczypce do rur, szczypce nastawne lub szczypce samonastawneobcinak do rur stalowych, obcinak do rur plastikowych, piła do metalu, palnik gazowy, cyna, pakuła, wycior lub szczotka druciana do rur, zgrzewarka do rur, zaciskarka do rur w różnych systemach, taśma teflonowa, klucze płaskie i inne. Ponadto hydraulicy nierzadko zmuszeni są do podkuwania oraz przebijania się przez ściany. Wówczas elektronarzędzia "grają główne skrzypce".

Jakie narzędzia ręczne dla spawacza?

Osoby zajmujące się spawaniem z reguły posiadają mnogość narzędzi ręcznych. Spowodowane jest to samym przygotowaniem do procesu spawania. Dobry spawacz, wie które miejsca będą narażone na skurcz materiału występujący w trakcie kładzenia spoiny oraz na chwilę po zakończeniu wykonywania spoiny. Posiada także wiedzę, która pozwala na prawidłowe zaplanowanie procesu przygotowania i przytwierdzenia elementów metalowych do stołu spawalniczego. Na wyposażeniu osób zajmujących się spawaniem znajdują się narzędzia ręczne takie jak: pilnik, brzeszczot do metalu, spawarka, przyłbica, rękawice spawalnicze, szczypce Morse'a, papier ścierny, ścisk stolarski, ścisk spawalniczy, środki antyadhezyjne, magnes spawalniczy, szczotka druciana do czyszczenia spoin, młotek spawalniczy, fartuch spawalniczy. Ponadto nieocenione w pracy spawacza są także elektronarzędzia dla spawacza takie jak piła taśmowa, szlifierka kątowa, wiertarko-wkrętarka, szlifierka do spoin pachwinowych i wiele innych.

Jakie narzędzia ręczne dla elektryka?

Prace związane z instalacjami elektrycznymi są niebezpieczne. Używanie narzędzi bez wiedzy oraz bez odpowiednich atestów nie są wskazane i mogą grozić nawet śmiertelnym porażeniem prądem. Wybierając narzędzia dla elektryka klient powinien zwrócić uwagę właśnie na atesty, główne przeznaczenie danego typu narzędzia oraz posiłkować się wiedzą na temat danej dziedziny elektryki. Narzędzia dla elektryków to m.in: szczypce izolowane, izolowane szczypce boczne, ściągacz do izolacji, izolowany wkrętak, częściej jednak wybierany jest zestaw wkrętaków izolowanych, ponieważ rodzajów gniazdek oraz łbów wkrętów jest mnogość. Zestaw wkrętaków izolowanych pozwoli na komplementarną obsługę i pracę przy gniazdkach elektrycznych. Nierzadko jest tak, że elektryk wykonuje prace wykończeniowe tj. osadzanie puszek czy szpachlowanie ubytków. Z tego też tytułu wśród zestaw narzędzi dla elektryka będzie zaopatrzony także w narzędzia do położenia małej ilości gładzi tj. miska do gładzi, szpachelka do gładzi oraz kostka do gładzi. Do podstawowych narzędzi, które powinny znaleźć się także w skrzynce narzędziowej elektryka należą: próbnik napięcia oraz miernik elektryczny. Wszystko po to, aby podczas pracy zagwarantowane było bezpieczeństwo.

Narzędzia ręczne na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z narzędziami, elektronarzędziami oraz maszynami ogrodowymi - posiadamy szeroki wybór narzędzi ręcznych, w tym produkty takich kategorii jak klucze, śrubokręty, kombinerki i szczypce, noże, ostrza i skrobaki, nożyce do blachy ręczne, narzędzia traserskie, dłuta, łomy, imadła, młotki, siekiery, nitownice ręczne, narzędzia do gwintowania, obcinak do rur, oliwiarki, gilotyny do paneli, pilnik, piły ręczne i brzeszczoty, pistolety do pianki, prostowniki, przedłużacze, szpachelki, pace i kielnie, ściski, wózki narzędziowe, wzorniki i szablony, zszywacze ręczne - wszystkie to oryginalne produkty podlegające pełnej ochrony gwarancyjnej, zgodnej z zasadami producentów.

Kupując narzędzia ręczne z naszej oferty, masz swobodę wyboru metody dostawy oraz formy płatności.

pixel