Darmowa dostawa od 399,00 zł

Przecinarki do glazury ręczne

( ilość produktów: 111 )

Ręczna przecinarka do glazury to narzędzie, które jest niezwykle pomocne w procesie kładzenia płytek zarówno naściennych jak i podłogowych. Zadaniem przecinarki ręcznej do glazury jest nacięcie płytki. Pozwala to w późniejszym czasie złamać płytkę wzdłuż linii cięcia. Czynność ta musi zostać wykonana precyzyjnie, a nacięcie musi być proste i na tyle głębokie, aby możliwe było odpowiednie pęknięcie płytki. Ręczna maszynka do płytek posiada wiele rozmiarów. Podyktowane jest to wielkością płytek dostępnych na rynku. Wraz z upływem czasu wymagania Klientów zwiększają się, tym samym zwiększa się też rozmiar płytek jakie życzą sobie Klienci. To powoduje nieustanny rozwój technologii oraz urządzeń pozwalających na obróbkę mechaniczną glazury.

Ręczna przecinarka do płytek - zastosowanie

Ręczna maszynka do glazury na pierwszy rzut oka posiada jedno zadanie - przecięcie płytki. Z pozoru łatwa i bezproblemowa czynność. Jednak w gruncie rzeczy proces ten jest bardziej skomplikowany i wymagający. Jakość finalnego cięcia zależy od wielu czynników poczynając na kółku tnącym, a na łamaku kończąc. Ręczną maszynę do płytek można wykorzystać wszędzie tam, gdzie konieczne jest przycięcie glazury na dany wymiar. Można zastosować ją do przycięcia płytek i następne ich położenie w salonie, w garażu, w łazience, czy też na ścianie w kuchni.

Jak używać przecinarki do płytek?

Ręczna przecinarka do płytek musi spoczywać na stabilnym podłożu. Może być to podłoga. Kładąc urządzenie na powierzchnię inną niż podłoga warto je wcześniej zabezpieczyć, aby nie doprowadzić do zniszczenia powierzchni. Przecinarki do glazury wyposażone są w prowadnicę oraz uchwyt z kółkiem tnącym. Proces cięcia rozpoczyna się od położenia płytki na maszynie. Na płytce powinny być wcześniej zaznaczone przynajmniej dwa punkty: punkt początkowy oraz punkt końcowy. Punkty te wyznaczają linię cięcia. Po położeniu płytki na maszynę do cięcia płytek należy przejechać wstępnie kółkiem po wyznaczonej linii cięcia i sprawdzić czy zaznaczone wcześniej punkty wyznaczają dokładnie taką samą linię cięcia. Jeśli występują odbiegi, wówczas należy skorygować położenie płytki. Po upewnieniu się, że płytka leży prawidłowo, a linia cięcia pokrywa się z linią, po której będzie poruszało się kółko tnące należy z odpowiednią siłą przejechać kółkiem tnącym po wierzchniej warstwie szkliwa glazury. W tym procesie szkliwo zostanie nacięte i powstanie linia. Większość ręcznych maszynek do płytek posiada zintegrowany łamak. Łamak ma za zadanie przełamać płytkę tzn. doprowadzić do jej pęknięcia. Pęknięcie odbywa się wzdłuż linii, która powstała w skutek przejechania z odpowiednim dociskiem kółka tnącego po jej wierzchniej warstwie. Jeśli maszynka do cięcia glazury nie ma zintegrowanego łamaka wówczas stosuje się zewnętrzne akcesorium jakim jest łamak do płytek. Po przełamaniu krawędź płytki można poddać procesowi szlifowania. Jeśli nie jest to konieczne, to nie jest wymagane żadne inne działanie.

Gdzie warto zastosować ręczną przecinarkę?

Ręczna przecinarkę do płytek można zastosować wszędzie tam, gdzie wniesienie ciężkiej maszyny na wodę jest niemożliwe. Maszyna do cięcia glazury na sucho lub szlifierka kątowa z tarczą do cięcia glazury generuje podczas procesu cięcia dużą ilość kurzu. Co raz częściej Klienci nie chcą, aby praca została wykonana w towarzystwie kurzu. Właśnie w takich momentach przydają się ręczne maszyny do glazury. Cięcie płytek odbywa się bezpyłowo. Po procesie cięcia ręczną maszyną do płytek zostają jedynie odpryski szkliwa na powierzchni, na której jest ona umiejscowiona. Ponadto ręczna przecinarka do glazury doskonale sprawdzi się przy docinaniu pojedynczych płytek cokołowych, podłogowych lub naściennych. Proces ten przebiega bardzo szybko i z odpowiednią precyzją.

pixel