Darmowa dostawa od 399,00 zł

Kampania przeciwpyłowa - przegląd funkcjonalności odkurzaczy mobilnych Festool w Domitech Bydgoszcz

2019-09-25
Długotrwałe prace budowlane i instalacyjne wiążą się bezpośrednio z dużą ilością kurzu, pyłu i zanieczyszczeń. Nie ma praktycznej możliwości, aby przy zastosowaniu niezbędnych elektronarzędzi obszar pracy zachować w pełnej czystości. Sytuacja ta w rzeczywistości wygląda zupełnie odwrotnie – miejsca, w których wykorzystuje się wyrzynarki, szlifierki oscylacyjne, mimośrodowe lub wiertarki – najczęściej pełne są pyłu powstałego na skutek zastosowania wymienionych narzędzi. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku są odkurzacze mobilne Festool dostępne w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis. Innowacyjność tych urządzeń zaskakuje w dużym stopniu i zapewnia odsysanie w nowym wymiarze. Jak to jest możliwe, że niewielkie urządzenia wpływają na zachowanie porządku miejsca pracy nawet o znaczącej powierzchni? Autoryzowany Sklep Festool Domitech Bydgoszcz przygotował własny ranking technologiczny, aby rzucić nowe świtało na ułatwiające wykonywanie wielu prac odkurzacze mobilne Festool.


Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis jest zdecydowanym zwolennikiem zachowania estetyki miejsca pracy, nawet podczas bardzo wymagającego remontu z wszędobylskim pyłem. Jest to ważne z tego powodu, że w grę tutaj wchodzi także ochrona zdrowia użytkownika  odkurzacza mobilnego Festool. W tej sytuacji eliminowane jest ryzyko rozprzestrzeniania się chmury pyłu, zaś samo szlifowanie, wiercenie czy cięcie przebiega w większym porządku i komforcie.


Odkurzacz CLEANTEC CTL 26 E AC 574945 Festool – automatyczne czyszczenie filtra głównegoPierwsze miejsce na naszym podium zajmuje odkurzacz CLEANTEC CTL 26 E AC 574945 Festool. Odznacza się on bardzo szerokim spectrum rozwiązań technologicznych i funkcjonalności, które znacząco podnoszą wygodę pracy i dbają o to, aby miejsce pracy zachowane było w należytej czystości. Przyjrzyjmy się poszczególnych możliwościom, które zapewniły modelowi zaszczytne, najwyższe miejsce rankingowe.


autoclean

przełącznik obrotowy

turbina
odkurzacz festool


worek festoolklasa Lkoła transportowe
zwijany wąż
Odkurzacz CLEANTEC CTL MIDI 575443 Festool – funkcjonalny panel dotykowy 


Drugie miejsce i srebrny medal przyznaliśmy modelowi CLEANTEC CTL MIDI 575443 Festool, którego charakterystykę zamieszczamy poniżej:


panel dotykowy

ergonomiczna konstrukcja
równa powierzchnia nad schowkiem na wąż

teleskopowy uchwyt


W sensie generalnym odkurzacz CLEANTEC CTL MIDI 575443 Festool wykorzystuje także część udogodnień modelu CLEANTEC CTL 26 E AC 574945: schowek do gładkiego węża ssącego, którego końcówka jest stożkowa, aby przesuwanie po krawędziach było jak najbardziej płynne, funkcja odsysania pyłów klasy L, zbiornik i worek filtrujący o pojemności kolejno 15 i 12,5 l, koła transportowe zapewniające urządzeniu mobilność oraz możliwość czyszczenia na mokro i na sucho (do czyszczenia na morko niezbędny jest specjalny filtr).


Odkurzacz mobilny CLEANTEC CTL SYS 575279 Festool o rozmiarach Systainera


Ostatnim, ale równie ważnym i zasługującym na uznanie w naszym rankingu jest odkurzacz mobilny CLEANTEC CTL SYS 575279 Festool. Pełne zadowolenie z użytkowania tego modelu wiąże się bezpośrednio z następującymi znakami rozpoznawczymi:

mała waga i kompaktowa budowa
pasek na ramię
domitech bydgoszcz
zintegrowana dyszagniazdo z automatycznym włączaniem i wyłączaniem
niski poziom hałasu


połączenie z mobilnym stołem warsztatowym


Pomimo różnic w odniesieniu do modeli na wyższej pozycji rankingu odkurzacz mobilny CLEANTEC CTL SYS 575279 Festool posiada także cechy wspólne z nimi. Wśród nich wymienić można: mobilność (w połączeniu z SYS-Cart model zyskuje jeżdżącą podstawę), gładki i elastyczny wąż ssący oraz przeznaczony do niego schowek, możliwość odsysania pyłów klasy L, wykorzystanie zbiornika 4,5 l oraz worka filtrującego 3,5 l, odsysanie wyłącznie w wariancie na sucho.  
Podsumowanie


Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów wszystkie trzy odkurzacze mobilne dostępne w autoryzowanym sklepie Festool Domitech Bydgoszcz zaskakują innowacyjnością i rozwiązaniami technologicznymi, które dodatkowo można rozbudowywać o wyposażenie opcjonalne. Zróżnicowanie wymienionych wariantów ma na celu przygotowanie oferty dostosowanej do różnorodnych oczekiwań klientów, dla których wybrany odkurzacz mobilny Festool jest nieodłącznym elementem prac montażowych, serwisowych i instalacyjnych.

Warto także pamiętać, że urządzenia te, pomimo znacząco zarysowujących się różnic, posiadają cechy wspólne przekładające się na możliwość szerokiego zastosowania praktycznego. Funkcja antystatyczna w odkurzaczach mobilnych Festool działa ochronnie przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych w czasie pracy, co oznacza, że nie występuje powszechnie znane zjawisko elektryzowania się materiałów. Ponadto Cleantec to przykład innego rozwiązania ze zintegrowanym zamkiem bagnetowym, który jest elementem scalającym odkurzacz i wybrane narzędzie. O wspomnianych dotychczas korzyściach płynących z użytkowania odkurzaczy mobilnych najłatwiej jest się przekonać dzięki zapoznaniu się z ofertą produktową autoryzowanego sklepu Festool Domitech Bydgoszcz.


domitech bydgoszcz sklep i serwis kontakt
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel