Darmowa dostawa od 40,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-03-19

Jak wybrać robot koszący? Poznaj charakterystykę urządzenia dzięki Domitech Bydgoszcz

jak wybrać robot koszący w domitech bydgoszcz

Od kalendarzowej wiosny dzieli nas jedynie mały krok. Z jej nadejściem i pierwszymi oznakami, których można było doświadczyć już na długo przez oficjalną datą rozpoczęcia (21 marca), dużej zmianie ulegają nie tylko warunki pogodowe, ale także cały zakres prac, który można zacząć realizować wraz z zazielenieniem się trawników. Nie będzie na pewno dla nikogo zaskoczeniem, że okres przejściowy, jakim jest przeskok między porami roku, związany jest z pewnego rodzaju zadaniami. O jakie czynności chodzi? Mamy tutaj na myśli przede wszystkim całkowitą zmianę kolorytu trawników i ogrodów, a w nich – pojawieniu się nowych grządek, rabatek, żywopłotów i trawników. Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis jest świadomy tego, że rozkwitająca roślinność w przydomowym ogrodzie oznacza większe zaangażowanie ze strony użytkownika i wszystkich pasjonatów pięknie wystrzyżonych trawników. Warto sobie zadać także pytanie – czy istnieje sposób, aby zautomatyzować prace koszące? Wszystkim tym, którzy oczekują natychmiastowej informacji, odpowiadamy – tak! Domitech Bydgoszcz ma dla Was proste rozwiązanie – poznajcie szczegółową charakterystykę tej możliwości.

Dzięki ofercie Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis, w której znajdują się roboty koszące, można w imponujący sposób ograniczyć dotychczas wykonywane koszenie trawnika na rzecz większej rekreacji, spędzania czasu wolnego z rodziną czy wykonywania innych prac ogrodowych. Jak wybrać robot koszący? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jakie możliwości daje wykorzystanie robota koszącego? Zapoznaj się z poniższą charakterystyką tych urządzeń i przekonaj się o ich licznych zaletach.


Roboty koszące Sileno Gardena – jak wybrać?


Dostępne w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis roboty koszące Gardena są idealnym przykładem urządzeń, których automatyka działania pozwala zrealizować większość prac koszących za nas. Można zatem zadać kolejne pytanie – dlaczego roboty koszące Gardena są idealnym wyborem? W uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie pomoże przyjrzenie się specyfice tych urządzeń.


Roboty koszące Gardena noszą nazwę SILNEO. Nie bez powody fraza ta została im przypisana – chodzi przede wszystkim o fakt, że pracują one z niezwykle niskim współczynnikiem głośności. Nieprzekraczanie poziomu 58 db(A) oznacza nic innego, jak zintensyfikowanie odpoczynku – robot pracuje samodzielnie, nie zakłócając przy tym naszego relaksu. Kolejną sprawą jest stwierdzenie, że roboty koszące Gardena dostępne w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis wiedzą, gdzie mają kosić – i nie jest to twierdzenie, które Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis rzuca ot tak, bez pokrycia. Roboty koszące Gardena wykorzystują technologię, która pozwala im dotrzeć niemalże do każdego zakamarka trawnika. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników korzystających z robotów koszących Gardena jest zdolność pokonywania wąskich przejść (60 cm). Dostępne w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis roboty koszące Gardena działają w taki sposób, że bez trudu odnajdą drogę do stacji odpowiedzialnej za ładowanie. W taki oto sposób między innymi wszyscy miłośnicy rekreacji i rodzinnego wypoczynku na łonie natury mogą powiązać zautomatyzowane koszenie trawnika z szeregiem innych czynności wykonywanych z najbliższymi.


                                                robot koszący gardena domitech bydgoszcz robot koszący gardena w ofercie domitech bydgoszcz


Koszenie przy każdej pogodzie – roboty koszące SILENO Gardena


Znajdujące się w ofercie produktowej Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis roboty koszące nie zostały wyposażone z czujniki deszczu. Zaznaczamy od razu, że nie jest to żaden technologiczny brak związany z deficytem wyposażenia czy funkcji. Roboty koszące Gardena zwyczajnie nie potrzebują żadnych czujników, które miałyby się uaktywniać podczas opadów. Jeżeli widzimy, że na niebie pojawiają się złowrogie chmury zwiastujące tak zwane oberwanie chmury, nie ma potrzeby zamartwiania o konieczność zaprzestania koszenia  roboty koszące SILENO Gardena mogą pracować nieprzerwanie. Dodatkową kwestią pozwalającą na tego typu działanie w niesprzyjających warunkach jest z pełni zawansowana konstrukcja urządzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie istnieją większe przeszkody dla robotów koszących Gardena dostępnych w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis.


            Gardena roboty kosząceRoboty koszące SILENO Gardena – łatwe sterowanie dostosowane do potrzeb


Automatyzacja działania robotów koszących Gardena nie jest jedynym przykładem nowoczesnych rozwiązań technologicznych tych maszyn. W grę wchodzi tutaj zarówno intuicyjny panel odpowiadający za sterowanie, jak i możliwość wykorzystania aplikacji smart Gardena dostępnej na smartfony. To, co zasługuje na szczególną uwagę w przypadku smart SILENO, to zdolność łączenia z innymi urządzeniami Gardena smart system. Rezultatem takiego zabiegu jest możliwość precyzyjnego skoordynowania pracy robota koszącego z systemem nawadniającym.

Praktyczne wykorzystanie robotów koszących Gardena pochodzących z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis wiąże się jeszcze z innymi atutami. Maszyny te (SILENO life i SILENO +) działają z wykorzystaniem funkcji spot cutting – chodzi o koszenie w kształcie spirali. Urządzenia te bez najmniejszego oporu mogą kosić w miejscach o trudnej dostępności, zwłaszcza z strefach z gęsto rosnącą trawą. Modele, jakimi są SILENO city i SILENO life można myć bez żadnych specjalistycznych narzędzi – wystarczy woda prosto z węża. Ponadto procesy koszenia i ładowania są czynnościami, które w przypadku robotów koszących Gardena odbywają się całkowicie automatycznie, dzięki czemu Ty masz więcej wolnego czasu na inne przyjemności.


Roboty koszące Gardena dzięki przewodowi ograniczającemu doskonale wiedzą, jakie strefy mają zostać skoszone. SensorControl to funkcja (SILENO life i SILENO +), którą można bez najmniejszego zastanowienia nazwać „inteligentną” – następuje tutaj dopasowanie harmonogramu pracy urządzenia do tego, jaki jest realny poziom wzrastania trawnika.


Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis proponuje proste rozwiązanie do tego, aby trawniki pozbawione były charakterystycznych pasów uzyskanych podczas koszenia. W przypadku robotów koszących Gardena jest to możliwe za sprawą dwustronnie szlifowanych ostrzy, które gwarantują równe cięcie trawy praktycznie ze wszystkich stron. Użytkownicy tych urządzeń nie muszą także zbierać trawy, ponieważ codzienna praca robotów koszących Gardena sprawia, że obcięta zostaje wyłącznie niewielka część trawy, która po opadnięciu na powierzchnię staje się naturalnym nawozem.


Jak działają roboty koszące Landroind Worx?


Roboty koszące Worx dostępne w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis można spotkać także pod zamienną nazwą „Landroidów”. Pozwalają one na dostęp do bardzo szerokiej gamy funkcji, które sprawiają, że urządzenia te można spersonalizować. Jak działa robot koszący Landroid Worx? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, skupić się należy na zasadniczych możliwościach tych maszyn. Landroid Worx wyposażony został w funkcję uczenia się danego trawnika. W praktyce oznacza to, że dla wybranego terenu tworzy on określony plan działania. Dzięki tak zwanym chmurom obliczeniowym cykle koszenia dostosowywane są do realnego czasu wzrostu trawnika. To nie koniec inteligentnych rozwiązań w kontekście pracy Landroida Worx. Na uwagę zasługuje również fakt, że ustala on najbardziej właściwą metodę pracy z trawnikiem – do tego celu wykorzystuje różnorodne czynniki, np. nasłonecznienie, nawodnienie, temperaturę oraz gatunek trawy. Poza chmurą obliczeniową roboty koszące Worx wykorzystują połączenie Wi-Fi (RadioLink to poszerzenie łączności routera do 1 km).


Roboty koszące Landroid Worx dostępne w ofercie Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis bazują na technologii AIA. Bezpośrednie korzyści z niej płynące to zarówno większa efektywność powierzchniowa, jak i łatwa nawigacja z terenach o niestandardowych ukształtowaniu. O co chodzi dokładnie? W praktyce Landroid Worx rozpoznaje moment, w którym dotarł do granicy danego obszaru. Z tego powodu zawraca i może z powodzeniem dalej pracować. Jest to wysoce skuteczne rozwiązanie, ponieważ inne podobne maszyny w tej sytuacji najczęściej wykonują chaotyczne ruchy wpływające na obniżenie efektów koszenia.


                                              robot koszący worx domitech bydgoszcz landroid worx domitech bydgoszcz


Inną bezpośrednią korzyścią wynikającą ze stosowania robotów koszących Worx jest gęste porastanie trawy wynikające z codziennego, cyklicznego koszenia. Przy okazji zapobiega się pojawianiu się chwastów, przez co trawnik wygląda niebywale estetycznie. W przypadku tej maszyny również można korzystać ze specjalnej aplikacji. Landroidy występujące w modelach oznaczonych jako M i L cechują się przesuniętymi ostrzami. Jaki ma to wpływ na działanie robotów koszących Worx? Odpowiedź jest prosta – dzięki takiemu rozwiązaniu można efektywnie kosić trawnik blisko jego obrzeży. Poszerzeniem możliwości związanych z pracą na terenie charakteryzującym się trudnymi warunki jest radzenie sobie robotów koszących Worx ze wzniesieniami nieprzekraczającymi 35° . W razie potrzeby urządzenia samodzielnie powracają do stacji ładującej. Nie można zapomnieć o tym, że pracują one bardzo wydajnie, na co wpływają nowoczesne akumulatory i technologia bezszczotkowa.


oferta robotów worx domitech bydgoszcz


PODSUMOWANIE


Gdybyśmy mieli stwierdzić, jaki robot koszący wybrać z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis, nie udzielilibyśmy jednoznacznej odpowiedzi. Jest ona uzależniona nie tylko od osobistych preferencji użytkownika, ale także szeregu innych czynników, mających wpływ na wybór robota koszącego. Pod uwagę należy wziąć następujące parametry: możliwy obszar pracy, zdolność nachylenia terenu, wysokość cięcia oraz liczne technologie przekładające się na wygodę i wysoką funkcjonalność działania. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stwierdzenie, że w grę wchodzi przede wszystkim większa oszczędność czasu, który przeznaczyć można dla rodziny lub na rekreację. Kolejny etap jest już  łatwiejszy – wystarczy zapoznać się z ofertą robotów koszących w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis oraz dokonać czysto technicznej analizy parametrów i możliwości dostosowanych do określonych potrzeb, a następnie w wymarzony model po prostu się zaopatrzyć.  
                                                     


domitech bydgoszcz kontakt

Polecane

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel