Darmowa dostawa od 40,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-05-13

Jak wybrać laser krzyżowy Dewalt? Czym charakteryzuje się laser obrotowy? Poznaj różnice dzięki Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis

Wybór odpowiedniego lasera Dewalt z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis tylko z pozoru jest łatwym zadaniem. Można zaryzykować wręcz stwierdzenie, że szybką i pewną decyzję co do wyboru lasera krzyżowego lub obrotowego mogą podjąć jedynie ci, którzy są zaznajomieni z ich parametrami, możliwościami technicznymi i ostatecznie – funkcjonalnością. Pochodzące z oferty produktowej Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis lasery krzyżowe i obrotowe Dewalt traktujemy jako dwa główne wątki tego artykułu ze względu na ich rosnącą popularność i bardzo częste wykorzystanie, w ramach którego pomocna jest wiedza związana z kilkoma ich sekretami. W tak przedstawiającej się rzeczywistości urządzeń pomiarowych, w których niezmiernie ważne jest kilka czynników decydujących (parametrów), podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę. 

Jak działają lasery krzyżowe Dewalt? Na co zwrócić uwagę przy zakupie lasera obrotowego w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis? Od razu informujemy, żeby poznać odpowiedzi, należy zrozumieć pewne meandry językowe, a w dalszej kolejności – różnice technologiczne między tymi urządzeniami. 

Niejednokrotnie spotykamy się z zamiennymi nazwami dla laserów krzyżowych określanych jako poziomice laserowe. Jest w tym tak naprawdę jedynie półprawda. Jeżeli zapytacie, dlaczego tylko połowa, to spieszymy z odpowiedzią. Tutaj należy wykazać się większą dokładnością – poziomicę laserową wyposaża się w tak zwany elektroniczny moduł pochylenia oraz laserową wiązkę. Nie bez znaczenia pozostaje również wątek historyczny tego narzędzia, który w zdecydowany sposób rozwiewa wszystkie wątpliwości. Wspomniany moduł laserowy po raz pierwszy wykorzystano w przypadku poziomicy. Tradycyjne libelle i laser punktowy umożliwiły zmierzenie poziomu oraz jego przeniesienie nawet na znaczną odległość. Dla przyrządów tego rodzaju powstało określenie poziomic laserowych. Dalszy rozwój urządzeń pomiarowych, które bazowały na laserach, był bardzo dynamiczny. Nie mamy wątpliwości co do tego, że w budownictwie i pracach wykończeniowych niezmiernie ważne są lasery krzyżowe Dewalt. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wpływają na to między innymi wysoki stopień użyteczności oraz łatwe ich obsługiwanie. Lasery krzyżowe Dewalt wykorzystują wiązki przebiegające liniowo, które mają za zadanie wyświetlać pion i poziom – w grę wchodzi także skrzyżowanie pod kątem 90 stopni. Przy zestawieniu poziomicy laserowej z laserem krzyżowym Dewalt, tę pierwszą można uznać za swoistego prekursora. Pomimo zasadniczego rozróżnienia tych dwóch narzędzi wielu użytkowników stosuje te dwie formy nazewnicze zamiennie.Jak działają lasery krzyżowe Dewalt?


O tym, że laser krzyżowy Dewalt jest jednym z częściej stosowanych urządzeń w różnych miejscach – na przykład na placach budowy – wspomnieliśmy już na samym początku. Jaka jest zatem ich szczegółowa charakterystyka? Zacznijmy od wyświetlanych linii. Co prawda są one widoczne dla oka ludzkiego, jednakże ich widoczność wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Zieloną i czerwoną wiązkę laserową dobrze widać w pomieszczeniach, które cechują się niezbyt dużym stopniem nasłonecznienia. Zgoła odmiennie przedstawia się sytuacja z użyciem lasera krzyżowego Dewalt pochodzącego z Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis, jeśli chodzi o zastosowanie zewnętrzne. Zapytacie, skąd ta różnica? Tutaj przyda się nieco informacji na temat zasad fizycznych. Otóż wiązka lasera jest rozpraszana przez światło słoneczne. Warto o tym pamiętać! Swoistym wyjątkiem jest tutaj zewnętrzne działanie lasera krzyżowego Dewalt z użyciem odbiornika laserowego.


W jak dużych pomieszczeniach wyznacza się linie lasera krzyżowego Dewalt?


Stwierdzenie, że praca z laserami krzyżowymi Dewalt pochodzącymi z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis zawsze oznacza dobrą widoczność wiązki, nie jest do końca prawdziwe. To, jaką intensywność mają linie lasera krzyżowego rzucone na ścianę, można uzależnić od dwóch nadrzędnych wyznaczników. Chodzi przede wszystkim o odległość lasera pod płaszczyzny czy elementu, na który pada oraz od ilości dostępnego światła w pomieszczeniu. Na ratunek w tym przypadku przychodzi odbiornik sygnału.

W przypadku laserów krzyżowych Dewalt pochodzących z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis trzeba wziąć pod uwagę również zasięg widoczności laserowej wiązki. Pomimo podawanej określonej wartości dla tego parametru trzeba pamiętać o zderzeniu parametru liczbowego z praktyką stosowania lasera krzyżowego Dewalt – na przykład urządzenie wykorzystywane z ciemnym pomieszczeniu lub sali będzie mogło mieć duży zasięg (nawet do kilkudziesięciu metrów), zaś w miejscu o dużym stopniu nasłonecznienia zasięg osiągać będzie mniejszą wartość liczbową.

Użytkowniku lasera krzyżowego Dewalt pamiętaj o ważnej zasadzie – wykorzystanie zewnętrzne lasera wiąże się z koniecznością zastosowania czujnika. Nawet w sytuacji, gdy wykorzystujesz laser krzyżowy Dewalt pochodzący z Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis w pomieszczeniach cechujących się znaczną ilością wpadającego do nich światła dziennego, powinieneś wspomóc się odpowiednim odbiornikiem.Jak wyświetlane są linie lasera krzyżowego Dewalt?Jeżeli zapytacie o charakterystykę linii laserowej, to spieszymy z wyjaśnieniami. Tradycyjne wersje laserów krzyżowych tworzą dwie linie, czyli pionową i poziomą. Ich cechą jest to, że przecinają się one pod kątem 90 stopni i dzięki temu tworzą charakterystyczny krzyż (o odpowiednim kącie wyświetlania), co też w oczywisty sposób łączy się z nazwą tych urządzeń pomiarowych. Można także spotkać się z wariantem lasera krzyżowego w postaci lasera płaszczyznowego. Jest w stanie wyświetlać od jednej do trzech linii w zakresie 360 stopni. Jakie to ma znaczenie dla użytkownika? Lasery płaszczyznowe Dewalt wyświetlają linie w pionie (sufit i podłoga) oraz poziome (ściany). Generowanie wiązki laserowej również jest charakterystyczne i odbywa się bez ich przerywania.

laser płaszczyznowy dewalt domitech bydgoszcz

Dla wszystkich miłośników skrótów myślowych mamy syntezę powyższej treści:
  • praca w niewielkim pomieszczeniu polegająca na przykład na poziomowaniu każdej ściany oddzielnie wymaga zastosowania lasera krzyżowego Dewalt z dwiema liniami
  • bardziej wymagające prace konstrukcyjne – sufity podwieszane, wyznaczenie stref oświetleniowych – wymaga dużej precyzji, a tym samym – zastosowania lasera płaszczyznowego Dewalt

                                                 laser płaszczyznowy dewalt domitech bydgoszczwyznaczanie wysokości laser dewalt domitech bydgoszczJak wyznaczać linie skośne dzięki laserom krzyżowym Dewalt?Samopoziomowanie to funkcja, na której bazuje większość laserów krzyżowych dostępnych w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis. Aby lepiej zrozumieć ten proces, należy poświęcić chwilę na wyjaśnienie definicji kompensatora magnetycznego. Jest to specjalne wahadełko z pryzmatami, które przy odpowiednim wychyleniu urządzenia wiąże się z doprowadzaniem wiązki do pionu i poziomu. Ważna jest tutaj także elektronika sprzężona z kompensatorem – niejednokrotnie związana jest z sygnałem dźwiękowym. Jak już wspomnieliśmy wyżej, generowanie skośnej linii możliwe jest po przechyleniu lasera krzyżowego. Zasada działania to sprawa dwojakiego rodzaju: cyfrowego, czyli po przechyleniu wahadło niejako opiera się o jedną ze ścianek, zaś układ elektroniczny nie przerywa wyświetlania się linii lub mechanicznego – tutaj wahadło zostaje zablokowane i ostatecznie nie porusza się. Jaki jest wniosek z tego płynący? Bardzo prosty – do wyznaczania skośnych linii niezbędny jest laser krzyżowy Dewalt wykorzystujący opcję blokady kompensatora.

Praktyczne wykorzystanie lasera krzyżowego Dewalt pochodzącego z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis może być łatwiejsze dzięki akcesoriom
pomocniczym, gdy wykorzystuje się na przykład: 

Lasery obrotowe Dewalt – wiedza w pigułcePochodzące z Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis lasery obrotowe Dewalt można spotkać także pod innymi nazwami, tj. lasery rotacyjne, niwelatory laserowe. Bardzo wielu fachowców stosuje podane nazwy zamiennie. Można stwierdzić zatem, że w pewnym stopniu laser obrotowy Dewalt jest niwelatorem. Dlaczego? Z uwagi na wirującą głowicę i częste wykorzystanie na wielu placach, gdzie prowadzone są prace budowlane. 


Dostępne w szerokiej ofercie rynkowej najróżniejsze lasery, a w tym na przykład lasery obrotowe Dewalt, wykorzystują światło widzialne: zieloną lub czerwoną wiązkę. Przy wyborze konkretnego lasera krzyżowego Dewalt i jego wiązki laserowej pamiętaj o tym, że:
  • Światło zielone – droższe od urządzeń z czerwoną wiązką, w praktyce jest również lepiej widoczne
  • Światło czerwone – najczęściej spotykane, cechuje się dobrą widocznością w pomieszczeniach zamkniętych o dużym zaciemnieniu (nie ma tutaj potrzeby korzystania z odbiornika laserowego), w pracach na zewnątrz czerwony laser jest widoczny zaledwie na kilka metrów, zatem wymaga użycia sensora.

                                              czerwona wiązka lasera dewalt domitech bydgoszczzielona wiązka lasera dewalt domitech bydgoszcz


W przypadku laserów obrotowych Dewalt dostępnych w ofercie Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis jako element służący do pomiaru uznaje się płaszczyznę laserową. Jak działa takie urządzenie w praktyce? Głowica jest częścią obrotową, której zadaniem jest generowanie światła laserowego tworzącego okrąg. Zakreślana przez laser obrotowy Dewalt płaszczyzna może być generowana w poziomie, pionie lub nieznacznie pochylana. Zieloną i czerwoną wiązkę użytkownik lasera rotacyjnego Dewalt widzi bez przeszkód w zamkniętym pomieszczeniu w odległości od właściwego stanowiska nieprzekraczającej kilkunastu metrów – w tej sytuacji punkt odniesienia stanowi rzutowana na obiekt linia. W drugim przypadku – w praca realizowanych na otwartej przestrzeni i w dużych odległościach – niezbędny będzie odbiornik laserowy – ten, stosując informację wizualną lub dźwiękową, daje znać o tym, że został wykonany konkretny pomiar. Jakie tryby pracy wykorzystuje laser obrotowy Dewalt?Sposoby pracy lasera rotacyjnego Dewalt są różne. Determinuje je stopień zaawansowania technologicznego i przede wszystkim wymagania użytkowników. Jako pierwszy wymienić można tryb obrotowy – tutaj sprawa jest oczywista. Głowica obraca się o 360 stopni, czyli w  pełnym zakresie. Kolejny tryb wykorzystuje skanowanie. W tym przypadku ruch głowicy to ograniczony zakres kątowy, natomiast sama wiązka laserowa generowana jest na krótkim odcinku. Pionowanie to kolejna możliwość lasera rotacyjnego Dewalt pochodzącego z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis. W odniesieniu do ostatniego przykładu może występować: pionownik do góry/ do dołu/ do góry i dołu. Tryb pionownika pomaga zarówno przy przenoszeniu punktów między sufitem a podłogą, jak i podczas precyzyjnego ustawienia urządzenia.


laser obrotowy dewalt domitech bydgoszcz


Użytkowanie lasera obrotowego umożliwia także wykonywanie prac skośnych. Warunkiem wykonania takiego zadania jest funkcja dezaktywująca kompensator elektroniczny bądź całkowity jego brak. W zdecydowanej większości modeli laserów budowlanych kompensator działa na zasadzie współpracy z systemem, który rozpoznaje moment potrącenia urządzenia, przez co wiązka lasera przestaje być generowana. Z tego powodu oczywiste wydaje się być wyłączenie funkcji informującej o rozpoziomowaniu. W tej sytuacji pomocna jest płyta uchylna. Skośna pozycja jest ważna dla tych osób, które pracują na przykład przy montowaniu schodów.  


dewalt laser obrotowy domitech bydgoszcz


PODSUMOWANIEWybór odpowiedniego modelu urządzenia – lasera krzyżowego Dewalt lub lasera obrotowego Dewalt – zależy od indywidulanych potrzeb użytkownika. Nie zmienia to faktu, że scharakteryzowane wyżej typy urządzeń różnią się od siebie, stąd potrzeba określenia tego, czego nam potrzeba w danej chwili, określenia zakresu prac, miejsca (na zewnątrz lub wewnątrz) oraz częstotliwości wykorzystywania tych narzędzi pomiarowych, do których z pewnością przydadzą się statyw i wytrzymała walizka


Pamiętaj także wziąć pod uwagę dodatkowe wyznaczniki, które w dużym stopniu mogą Ci dokonać wyboru odpowiednio modelu lasera z oferty produktowej Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis, tj. miejsce wykonywania pomiarów (na zewnątrz, wewnątrz pomieszczenia), określenia tego, jak duże będą te pomieszczenia lub jaki duży będzie obszar, na którym będzie wykorzystywane urządzenie z odbiornikiem, jakiego rodzaju linie są potrzebne do pracy i jaka powinna być ich długość, czy wyznaczanie linii skośnych również wchodzi w zakres prac, jakiego rodzaju wyposażenie dodatkowe będzie potrzebne. 

niwelatory domitech bydgoszcz

domitech bydgoszcz kontakt

Polecane

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel