Darmowa dostawa od 399,00 zł

Gwoździarka

( ilość produktów: 151 )

Już sama nazwa gwoździarki wskazuje nam do czego służy - oczywiście do wbijania gwoździ, które odbywa się automatycznie. Zazwyczaj gwoździarki wykorzystuje się w różnorodnych pracach na budowie, w halach montażowych, w fabrykach produkujących meble z drewna, zabawki oraz inne elementy drewniane. Gwoździarki cieszą się swoją popularnością ze względu na ich precyzje, możliwość wbijania pod kątem i w miejscach ciężko dostępnych. Przy pomocy gwoździarki możemy połączyć drewno z innymi materiałami, np. papą, dyktą, metalem. Z tego względu są to narzędzia przydatne i bardzo uniwersalne.

gwoździarka

Wbijanie dużej ilości gwoździ potrafi pochłonąć sporo naszego czasu. Często musimy uderzyć kilka razy młotem, żeby ukryć całego ćwieka. Dodatkowo podczas wbijania ich, potrafią się wykrzywiać, przez co nasza praca wygląda mało estetycznie. Ciasne miejsca mogą być kolejnym utrudnieniem, ponieważ nie jesteśmy wstanie wykonać zamachnięcia młotkiem. W takich sytuacjach świetnie poradzi sobie gwoździarka.

Czym jest gwoździarka i do czego służy?

Gwoździarka to urządzenie służące do wbijania gwoździ. W urządzeniach stosowane są różne metody wbijania gwoździ, które sprawiają, że mamy możliwość wyboru źródła zasilania:

gwoździarka Dewalt

  • Pneumatyczne może być gazowa lub bębnowa. Wersja bębnowa wykonana jest z wytrzymałego stopu żelaza lub aluminium. Wersja gazowa zasilana jest sprężonym powietrzem na przykład z kompresora. Są również urządzenia, które posiadają wymienne naboje napełnione gazem (propan-butan)
  • Akumulatorowe zasilane akumulatorami o różnej mocy. Pomimo posiadana baterii, nadal zyskują przewagę nad urządzeniami pneumatycznymi. Proces wbijania gwoździa oparty jest na mechanizmie zamachowym
  • Elektryczne zasilane sieciowo, napięciem elektrycznym o mocy 230 V. Przewagą takiego urządzenia jest brak potrzeby ładowania akumulatorów

Gwoździarka - jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, które służy do wbijania gwoździ. Dzięki wykorzystaniu jednego z powyższych paliw potrafi obsadzać je w tempie szybszym, niż klasyczna ręczna technika.

 

Gwoździarka pneumatyczna, elektryczna czy akumulatorowa?

Wybór naszej gwoździarki przede wszystkim zależeć będzie od materiału w jaki będziemy chcieli wbijać gwoździe. W przypadku dobierania gwoździarki do betonu, warto zwrócić uwagę, że najmocniejszymi urządzeniami będą te z rozwiązaniem pneumatycznym. Ich wydajność jest bardzo duża, jednak przez zasilanie sprężonym powietrzem, mobilność urządzenia często jest ograniczona. Koniecznym jest korzystanie z kompresora. Dlatego najczęściej takie rozwiązania spotkać możemy na halach produkcyjnych, gdzie utworzona jest sieć rurociągów pod stanowiska. W przypadku urządzeń stosowanych przez dekarzy, ze względu na potrzebną moc często wykorzystane jest zasilanie elektrycznie. Gwoździarka dekarska może również być zasilana akumulatorowo, ponieważ urządzenia te zaczynają dorównywać pozostałym sposobom zasilania. Akumulatorowe narzędzia dają nam wysoką mobilność i wygodę pracy. Nie ogranicza nas przewód zasilający, dlatego coraz częściej możemy spotkać je na dachach np. świetnie sprawdzą się jako gwoździarki do papiaków. Równie popularne są gwoździarki gazowe, które posiadają dużą moc wbijania gwoździ i są wygodne w użyciu.

Gwoździarki ze względu na swoją szeroką specjalizację, posiadają szereg różnych parametrów, którym warto jest się przyjrzeć przed zakupem.

Oto kilka parametrów, które warto przeanalizować:

Typ gwoździ i ich pojemność w magazynku określa on typ obsługiwanych gwoździ, które mogą różnić się kształtem, długością oraz średnicą. Pojemność zbiornika również jest kluczowa, ponieważ tylko tyle gwoździ będziemy mogli wbić bez konieczności przeładowania.

Gwoździarka akumulatorowa AEG

Energia strzału jest dla nas również kluczowa, ponieważ im większa jest ta wartość, tym poważniejszym zadaniom będzie mogło sprostać nasze urządzenie. Egzemplarze z wyższych półek dysponują energią sięgającą 100J (dżuli)

Szybkość pracy parametr, który pomoże nam określić ile strzałów potrafi wykonać urządzenie podczas godziny pracy. Urządzenia wyższych klas potrafią wbijać ich 120 w czasie 1 minuty.

Tryby pracy w trybie pojedynczym podczas wbijania gwoździ konieczne jest każdorazowe naciśnięcie spustu, w trybie automatycznym wystarczy tylko przyłożyć wylot gwoździarki do powierzchni

Regulacja głębokości wbijania gwoździa to kolejny ważny i przydatny parametr. Dzięki regulacji energii strzału będziemy mogli zadecydować jak głęboko będą wbijane nasze gwoździe.

 

Dlaczego warto kupić gwoździarkę?

Narzędzia te na przestrzeni lat stały się bardzo popularne zarówno przez fachowców, osoby majsterkujące jak i zwykłych użytkowników. Korzystanie z gwoździarek niesie za sobą szereg zalet, a coraz bardziej przystępne ceny, oraz wszechstronność zastosowania sprawiają, że nieustannie zyskują nowych użytkowników.

akumulatorowa gwoździarka Dewalt

Do największych korzyści należą:

  • Wbijanie gwoździ jest zdecydowanie szybsze i mniej męczące, a zaoszczędzone siły i czas można wykorzystać do innej pracy
  • Wbite gwoździe mocowane są pewnie i trwale, co zdecydowanie poprawia jakość wykonywanych prac
  • Korzystanie z gwoździarek jest bezpieczniejsze od pracy młotkiem, ponieważ narzędzie obsługujemy jedną ręką, dzięki czemu drugą wolną i możemy się dodatkowo przytrzymać, podeprzeć
  • Urządzenia są proste w obsłudze, łatwo i sprawnie się je ładuje
  • Zwiększona estetyka osadzonych gwoździ
  • Łatwiejszy dostęp do trudno dostępnych miejsc

 

Dzisiejsze gwoździarki są znacznie mniejsze, niż te produkowane kilka lat temu, dlatego komfort pracy dodatkowo się poprawił.

 

Beton, papa czy drewno? Do jakich materiałów przyda się gwoździarka?

Gwoździarki możemy wykorzystać przy wielu materiałach. Pomogą nam przytwierdzić na stałe lub tymczasowo utrzymać ze sobą elementy. Zastosowanie urządzenia ma wiele gałęzi rzemieślniczych. Świetnie sprawdzi się jako gwoździarka do papy, podczas wbijania gwoździ w twarde materiały jak beton, przy pracach ciesielskich, a także w domowym zaciszu - np. podczas montażu boazerii.

Gwoździarka na Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór gwoździarek automatycznych, takich marek jak 4PRO, AEG, DeWALT, Dedra, Grone, HiKOKI, Makita, Rapid, Ryobi, Senco, Stanley Fatmax oraz Stanley - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Poszukując gwoździarkę - wybierz Domitech - z nami masz pewność bezpiecznie zapakowanej wysyłki w wybranej prze siebie formie (kurier/paczkomat/odbiór osobisty) z dogodną formą płatności, takich jak płatności ratalne, leasing, płatności internetowe (przelew/blik/Google Pay) czy płatność przy odbiorze.

pixel