Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wiertarka bez udaru

( ilość produktów: 57 )

Elektronarzędzia znane jako wiertarki bezudarowe nie wykorzystują w swoim działaniu funkcji udaru. Najczęściej wykorzystywane są przy rozwiercaniu i wierceniu w materiałach, takich, jak drewno, metale oraz tworzywa sztuczne. Swoje zastosowanie głównie znajdują w przydomowych warsztatach, jednak możemy na nie natrafić także w przemyśle podczas wiercenia otworów pod gwinty, oraz nity. Dodatkową korzyścią jest możliwość stosowania wiertareki bez udaru do mieszania zapraw i farb.

wiertarka bez udaru

Wydajna, zasilana sieciowo do wszechstronnych prac związanych z wierceniem w stali, drewnie i tworzywach sztucznych.

 

Wiertarka bez udaru - działanie i zastosowanie

Wiertarka bez udaru swoje działanie opiera o prosty system przekładni, który przekazuje moc zastosowanego silnika na wrzeciono elektronarzędzia. Urządzenia charakteryzujące się najczęściej kompaktowym kształtem oraz niewielką wagą, które swoje osiągi w głównej mierze zawdzięczają prędkości obrotowej oraz momentowi obrotowemu pochodzącemu z małego, lecz wydajnego silnika.

Wiertarka bez udaru sprawdzi się podczas wiercenia i rozwiercania otworów w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu. Umożliwi przygotowywanie otworów pod nity, gwinty oraz pilotażowe otwory dla wkrętów. Pozwoli zaspokoić większość potrzeb domowego majsterkowicza podczas wykonywanych przez niego prac naprawczych i konstrukcyjnych.

Wiertarka bez udaru swoje zastosowanie znajdzie również w budownictwie, stolarstwie i wielu innych branżach. Dzięki możliwości zamocowania różnych wierteł i osprzętu wiertarskiego pozwoli na wykonywanie otworów przelotowych i nieprzelotowych.

Oprócz wykonywania otworów, po zastosowaniu mieszadła, wiertarka może również posłużyć jako tańsza alternatywa do mieszania farb i klejów.

 

wiertarka bez udaru

 

Parametry wiertarki bez udaru

Wiertarka bez udaru sprawdzi się podczas wielu prac montażowych, konstrukcyjnych oraz naprawczych. Jednak, żeby nasze prace postępowały efektywnie, powinniśmy dobrać odpowiednie elektronarzędzie do naszych potrzeb. W tym celu powinniśmy przyjrzeć się kilku kluczowym parametrom, do których należą:

  • Moc znamionowa - to parametr, który sam w sobie nie powie nam zbyt dużo o zastosowaniu  urządzenia, jednak od niego zależą inne, istotne cechy, jak prędkość i moment obrotowy. Dodatkowo  im większa moc zastosowana w urządzeniu, tym łatwiej wykona otwór w twardym materiale, a samo urządzenie nie będzie się nadto przegrzewać, co wpłynie pozytywnie na dłuższą żywotność silnika.
  • Prędkość obrotowa - to cecha, która określa, z jaką prędkością wiertarka bez udaru będzie skrawać materiał. Im wyższa wartość, tym szybciej urządzenie poradzi sobie z wywierceniem otworu. Parametr określony w obrotach na minutę, który oznacza ile obrotów wokół własnej osi wykona zamocowany osprzęt w ciągu określonego czasu.
  • Moment obrotowy - od niego zależy, jakiej średnicy oraz jak głębokie otwory jest w stanie wykonać urządzenie, bez powstających oporów, które mogą uszkodzić silnik urządzenia.
  • Ilość biegów - wiertarka jednobiegowa bez udaru swoje zastosowanie znajdzie podczas konkretnej pracy, z określonymi materiałami. Jeżeli zatem parametry urządzenia będą dostosowane na przykład do obróbki materiałów miękkich, ich moc nie będzie wystarczająca do pracy z materiałami twardymi. Podobnie będzie wyglądać odwrotna sytuacja, ponieważ zbyt duża moc urządzenia może uszkodzić delikatniejszy materiał. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wiertarka dwubiegowa bez udaru, która zapewni większą wszechstronność w wykonywaniu zadań i umożliwi obrabianie większej ilości  materiałów.
  • Zasilanie - najbardziej popularnym sposobem zasilania w wiertarkach bez udaru, było zasilanie sieciowe, które przez wiele lat zapewniało i nadal zapewnia elektronarzędziu odpowiednią moc do pracy. W dzisiejszych czasach dostępne są również wiertarki zasilane za pomocą akumulatorów, które mają moc porównywalną do urządzeń zasilanych przewodem. Brak ograniczającego naszą swobodę ruchów przewodu przekłada się jednak na konieczność ładowania baterii, które podczas długiej pracy może być uciążliwe.
  • Typ uchwytu - w wiertarkach bez udaru do wyboru mamy dwa rodzaje uchwytów: szybkomocujący i z wieńcem zębatym. Główną różnicą między nimi jest sposób mocowania wiertła. Uchwyt wiertarski na kluczyk zapewnia pewniejsze zamocowanie wiertła walcowego, co pozwoli na wiercenie w twardych materiałach, bez jego późniejszego ślizgania się w uchwycie. Natomiast uchwyt szybkozaciskowy sprawdzi się podczas lżejszych zadań, wszędzie tam, gdzie musimy często zmieniać rozmiary oraz rodzaj osprzętu wiertarskiego.

Jednobiegowa, a dwubiegowa wiertarka bez udaru - różnice i porównanie

Wiertarka dwubiegowa bez udaru, dzięki możliwości dopasowania momentu obrotowego oraz prędkości obrotowej zapewnia większą uniwersalność podczas pracy z wieloma materiałami. Dzięki dopasowaniu tych parametrów do obrabianego materiału otrzymamy lepszą kontrolę nad sprzętem oraz większą precyzję i jakość wykonanych otworów. Wiertarka jednobiegowa bez udaru posiada mniej skomplikowaną elektronikę, co przekłada się na znacznie niższą cenę oraz wagę wiertarki bez udaru.

Wiertarka bez udaru - dla kogo

Wiertarka bez udaru to elektronarzędzie, które doskonale sprawdzi się w rękach domowego majsterkowicza, pracującego w swoim warsztacie. Odpowiednio dobrane elektronarzędzie pozwoli na wykonanie wielu konstrukcji i pomoże podczas nie jednego montażu mebli. Wiertarka bez udaru sprawdzi się również podczas wielu prac stolarskich, gdzie pozwoli na przykład na wykonywanie otworów pod zawiasy puszkowe. Brak funkcji udaru, po zastosowaniu odpowiedniego osprzętu, pozwala na pracę z materiałami, jak: tworzywa sztuczne, różne metale, drewno, a nawet szkło. Zastosowanie funkcji udaru podczas ich obróbki skończyłoby się ich uszkodzeniem lub uszkodzeniem zastosowanego wiertła.

   

Wiertarka bez udaru na Domitech

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowe sklepu z profesjonalnymi narzędziamielektronarzędziami i akcesoriami - znajdziesz szeroki wybór wiertarek bez udaru renomowanych marek, takich jak Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, HiKOKI, Makita, Maktec oraz Metabo - wszystkie pochodzące z oficjalnej dytrybucji i podlegające pełnej gwarancji.

Szukając wiertarki bez udaru - wybierz Domitech. Kupując w naszym sklepie, masz gwarancję bezpiecznej wysyłki, gwarancję oryginalności oraz swobodę wyboru formy płatności i metody dostawy, w tym płatność za pobraniem, leasing czy wygodne raty.

pixel